Evropský summit Mladých diplomatů – Pardubice

O projektu

4. – 5. prosince 2018

Pardubice

Účastníci našeho dvoudenního studentského vzdělávacího projektu „Evropský summit Mladých diplomatů – Pardubice“ měli možnost podílet se na určování budoucí podoby Evropské unie. Prezentovali své tipy a nápady, jak udělat Evropskou unii pro všechny její občany ještě více přívětivější. Snažili se, aby Evropská unie byla o spoustě pozitivních věcí a více než půl miliardě lidí ulehčovala a zpříjemňovala život. Cílem bylo, aby se jejich nápady staly skutečností a byly u Evropanů stejně tak oblíbené jako třeba zrušení roamingu v rámci EU či cestování po Evropě bez hraničních kontrol.

Náš projekt se skládal ze dvou částí. V první části delegáti měli příležitost dozvědět se nové informace o fungování a významu Evropské unie, či si zlepšili své soft skills. V druhé části projektu už usedli k jednacímu stolu Evropské rady jako jeden z 28 vrcholných představitelů členských států Evropské unie a sami na vlastní kůži moci pocítili, jaké to je bojovat za evropské a národní zájmy.

Nejednalo se však o žádnou práci do šuplíku! Ty nejlepší návrhy na vytvoření té pro občany nejprospěšnější Evropské unie budeme prezentovat vrcholným politickým představitelům jak na tuzemské, tak i na evropské úrovni.

Program

 

 

4. prosince 2018 | Univerzita Pardubice - Náměstí ČS legií

9:30   Registrace delegátů

10:00  Význam, struktura a přínosy Evropské unie I.

11:30   Oběd

12:30   Význam, struktura a přínosy Evropské unie II.

14:00   Coffee break

14:30   Aktivity pro zlepšení soft skills

16:00   Coffee break

16:15   Představení jednacího řádu

17:00   Konec oficiální části programu

18:00   Diplomatická etiketa v praxi (dobrovolná část programu)

5. prosince 2018 | Univerzita Pardubice - Náměstí ČS legií

10:00   Zasedání Evropské rady Mladých diplomatů I.

11:30   Oběd

12:30  Zasedání Evropské rady Mladých diplomatů II.

14:00  Coffee break

14:30  Zasedání Evropské rady Mladých diplomatů III.

16:00   Coffee break

16:15   Slavnostní zakončení projektu

17:00  Konec oficiální části projektu

Praktické informace

Stravování

Pro všechny studentské delegáty je zajištěno bohaté občerstvení po celou dobu konání projektu. Máš-li specifické stravovací potřeby (diety), prosím, oznam nám to s předstihem, abychom pro tebe mohli zajistit plně komfortní stravování.

Ubytování

V rámci Evropský summitů Mladých diplomatů pro účastníky nezajišťujeme ubytování, a to vzhledem k tomu, že s projektem jedeme za Tebou do Tvého kraje. V případě zájmu Ti však můžeme zajistit ubytování ve stejném hotelu, jako v jakém budeme pobývat my, bohužel však bez naší finanční spoluúčasti.

Registrační poplatek

Evropský summit Mladých diplomatů pro Vás ve svém volném čase a bez nároku na honorář připravují členové spolku Mladí diplomaté, i tak ale jeho realizace představuje značné náklady. Delegátské registrační poplatky tvoří pouze minoritní část příjmu rozpočtu, realizovat náš projekt můžeme především díky laskavé podpoře všech našich partnerů uvedených níže.

Standardně proplácí studentům náklady spojené s účastí na našich projektech jejich škola či spolek přátel a rodičů školy delegáta. Máš-li problém s proplacením poplatku ze strany Tvé školy, kontaktuj nás a pokusíme se vedení Tvé školy přesvědčit o přínosu našeho studentského vzdělávacího projektu a zároveň tak i o smysluplnosti jimi vynaložených prostředků spojených s Tvou účastí na Evropském summitu Mladých diplomatů.

Odmítne-li Ti náklad uhradit Tvá škola a jsi-li v tíživé finanční situaci, prosím kontaktuj Jana Hronka na emailu hronek@mladidiplomate.com a určitě společně naleznete řešení. Byla by škoda aby registrační poplatek stál v cestě uskutečnění Tvého nápadu, který by pozitivně ovlivnil život více než půl miliardy lidí.

Výběr Tebou zastupovaného státu
V rámci registračního formuláře si vybíráš tři Tebou nejvíce preferované státy, které bys na Evropské rádě nejraději zastupoval. Chceš-li hájit zájmy Tvého nejoblíbenějšího státu, přesvědč nás o tom v registračním formuláři zdůvodněním svého výběru.

Pořadatel si zároveň vyhrazuje právo přidělit delegátovi stát mimo jeho preference. Pokusíme se Ti však maximálně vyjít vstříc.

Co si vzít s sebou na summit?

Veškeré edukační a informační materiály, blok či psací potřeby obdrží účastníci při fyzické registraci na summitu. S sebou doporučujeme hlavně notebook – v rámci projektu budete v týmech tvořit návrhy dokumentů, pro jejich budoucí úpravu doporučujeme jejich tvorbu právě na Vašich počítačích. Notebook se Ti také může hodit až budeš chtít ohromit krásnou delegátku nebo pohledného delegáta svými znalosti o Evropské unii či o politice Tebou zastupovaného státu. Píšeš-li rád a hodně, doporučujeme Ti také vzít si s sebou vlastní psací potřeby.

Jak se na summit připravit?

Na Evropských summitech Mladých diplomatů předpokládáme účast diplomatických začátečníků – nemusíš se tedy bát, pakliže Tvé znalosti o Evropské unii nejsou tak obsáhlé, jak by sis přál. Vše Tě během našeho summitu naučíme. Chceš-li se však na summit nějak připravit, doporučujeme Ti nastudovat základní informace o EU na oficiálních stránkách evropských institucí. Zároveň se seznam s evropskou politikou Tebou zastupovaného státu. Doporučujeme Ti také prostudovat jednací řád našeho simulovaného zasedání Evropské rady.

Jednací řád

Pořádek dělá přátelé, a proto se i Evropská rada Mladých diplomatů bude při simulovaném zasedání striktně řídit jednacím řádem, který je k nahlédnutí  -> ZDE <-

Dress code

Ani skuteční diplomaté nechodí k jednacímu stolu v šortkách. Doporučený dress code pro účast na našich projektech je proto Semi formal. Pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku nebo nevyzývavých koktejlkách.

Omluva absence

Na vyžádání Ti v průběhu akce vydáme potvrzení na námi připraveném tiskopisu o Tvé účasti na našem studentském vzdělávacím projektu. Tvoji účast Ti také rádi potvrdíme do omluvného listu či na Tebou požadovaný tiskopis.

V případě, že potřebuješ pomoci s nezapočítáním účasti na našem projektu do Tvé absence, rádi na základě Tvého požadavku budeme kontaktovat vedení Tvé školy či Tvého třídního kantora a pokusíme se v této věci vyvinout maximální úsilí.

Je nutná znalost světových jazyků?
Jednacím jazykem simulovaného jednání Evropské rady Mladých diplomatů i diskuzí s našimi vzácnými hosty je čeština. Znalost světového jazyka se tedy nevyžaduje.
Pořízení foto a video dokumentace projektu

Z projektu bude pořízena volně šiřitelná foto a video dokumentace projektu. Podmínkou účasti na projektu je tedy udělení souhlasu spolku Mladí diplomaté, z.s. s pořízením foto a video dokumentace vlastní osoby delegáta.

Kdo nese odpovědnost za účastníky projektu?

Mladí diplomaté, z.s. nenesou v průběhu konání projektu za účastníky žádnou právní zodpovědnost. Všichni účastníci nesou v průběhu účasti realizace na projektu odpovědnost sami za sebe. Veškeré způsobené hmotné i nehmotné škody tak budou včetně příslušenství vymáhány po viníkovi.

V případě porušení Podmínek účasti na projektu může být zároveň účastník z projektu vyloučen.

Partneři