Evropský parlament Mladých diplomatů 2018

O projektu

17. – 21. prosince 2018

Plzeň

Čeští studenti dostali příležitost si k Vánocům nadělit opravdu něco speciálního. Něco mnohem lepšího, než jsou pletené ponožky. Něco, co by mohlo pozitivně změnit život nejenom jim, ale i více než půl miliardě lidí – Evropskou unii, o které budou všichni mluvit jen v superlativech.

Účastníci našeho pětidenního studentského vzdělávacího projektu „Evropský parlament Mladých diplomatů“ se podíleli na určování budoucí podoby Evropské unie. Prezentovali své tipy a nápady, jak udělat Evropskou unii pro všechny její občany ještě více přívětivější. Snažili se, aby Evropská unie byla o spoustě pozitivních věcí a více než půl miliardě lidí ulehčovala a zpříjemňovala život. Cílem bylo, aby se jejich nápady staly skutečností a byly u Evropanů stejně tak oblíbené jako třeba zrušení roamingu v rámci EU či cestování po Evropě bez hraničních kontrol.

Náš projekt se skládal ze dvou částí. V první části delegáti mohli diskutovat se spoustou vzácných hostů, měli příležitost dozvědět se nové informace o fungování a významu Evropské unie, či si zlepšili své soft skills. V druhé části projektu už usedli k jednacímu stolu  Evropského parlamentu a sami na vlastní kůži moci pocítili, jaké to je bojovat za evropské a národní zájmy.

Nejednalo se však o žádnou práci do šuplíku! Ty nejlepší návrhy na vytvoření té pro občany nejprospěšnější Evropské unie budeme prezentovat vrcholným politickým představitelům jak na tuzemské, tak i na evropské úrovni.

Hosté

Dr. Michal Horáček – kandidát na prezidenta ČR

generálmajor Karel Randák – bývalý ředitel Úřadu zahraničních styků a informací

JUDr. Jiří Pospíšil – poslanec Evropského parlamentu

J.E. p. Leon MARC – velvyslanec Slovinské republiky

Partneři