Evropský parlament Mladých diplomatů 2018

O projektu

17. – 21. prosince 2018

Plzeň

Čeští studenti dostali příležitost si k Vánocům nadělit opravdu něco speciálního. Něco mnohem lepšího, než jsou pletené ponožky. Něco, co by mohlo pozitivně změnit život nejenom jim, ale i více než půl miliardě lidí – Evropskou unii, o které budou všichni mluvit jen v superlativech.

Účastníci našeho pětidenního studentského vzdělávacího projektu „Evropský parlament Mladých diplomatů“ se podíleli na určování budoucí podoby Evropské unie. Prezentovali své tipy a nápady, jak udělat Evropskou unii pro všechny její občany ještě více přívětivější. Snažili se, aby Evropská unie byla o spoustě pozitivních věcí a více než půl miliardě lidí ulehčovala a zpříjemňovala život. Cílem bylo, aby se jejich nápady staly skutečností a byly u Evropanů stejně tak oblíbené jako třeba zrušení roamingu v rámci EU či cestování po Evropě bez hraničních kontrol.

Náš projekt se skládal ze dvou částí. V první části delegáti mohli diskutovat se spoustou vzácných hostů, měli příležitost dozvědět se nové informace o fungování a významu Evropské unie, či si zlepšili své soft skills. V druhé části projektu už usedli k jednacímu stolu  Evropského parlamentu a sami na vlastní kůži moci pocítili, jaké to je bojovat za evropské a národní zájmy.

Nejednalo se však o žádnou práci do šuplíku! Ty nejlepší návrhy na vytvoření té pro občany nejprospěšnější Evropské unie budeme prezentovat vrcholným politickým představitelům jak na tuzemské, tak i na evropské úrovni.

Hosté

Dr. Michal Horáček – kandidát na prezidenta ČR

generálmajor Karel Randák – bývalý ředitel Úřadu zahraničních styků a informací

JUDr. Jiří Pospíšil – poslanec Evropského parlamentu

J.E. p. Leon MARC – velvyslanec Slovinské republiky

Praktické informace

Stravování

Pro všechny studentské delegáty je zajištěno bohaté občerstvení po celou dobu konání projektu. Máš-li specifické stravovací potřeby (diety), prosím, oznam nám to s předstihem, abychom pro tebe mohli zajistit plně komfortní stravování.

Ubytování

Pro delegáty je zajištěno ubytování v *** hotelu Ibis v Plzni. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny speciálně vyvinutými postelemi Sweet Bed by Ibis® pro plnohodnotný spánek. Dále pokoje nabízejí individuální klimatizaci, Wi-Fi připojení, LCD televizi s širokým výběrem šedesáti programů, fén a vlastní koupelnu s velkým sprchovým koutem. Navíc díky odhlučnění jednotlivých pokojů nebudete při svém spánku rušeni.

Ubytování je zajištěno včetně bohaté snídaně formou švédských stolů.

V případě zájmu o využití ubytování delegáti hradí spoluúčast na nákladech spojených s jejich ubytováním ve výši 300,- CZK / noc.

V případě, že máte vůli být ubytování se svým kamarádek/kamarádkou na jednom pokoji, sdělte nám to prosím s dostatečným předstihem.

Registrační poplatek

Evropský parlament Mladých diplomatů pro Vás ve svém volném čase a bez nároku na honorář připravují členové spolku Mladí diplomaté, i tak ale jeho realizace představuje značné náklady. Delegátské registrační poplatky tvoří pouze minoritní část příjmu rozpočtu, realizovat náš projekt můžeme především díky laskavé podpoře všech našich partnerů uvedených níže.

Standardně proplácí studentům náklady spojené s účastí na našich projektech jejich škola či spolek přátel a rodičů školy delegáta. Máš-li problém s proplacením poplatku ze strany Tvé školy, kontaktuj nás a pokusíme se vedení Tvé školy přesvědčit o přínosu našeho studentského vzdělávacího projektu a zároveň tak i o smysluplnosti jimi vynaložených prostředků spojených s Tvou účastí na Evropském parlamentu Mladých diplomatů.

Odmítne-li Ti náklad uhradit Tvá škola a jsi-li v tíživé finanční situaci, prosím kontaktuj Jana Hronka na emailu hronek@mladidiplomate.com a určitě společně naleznete řešení. Byla by škoda aby registrační poplatek stál v cestě uskutečnění Tvého nápadu, který by pozitivně ovlivnil život více než půl miliardy lidí.

Výše poplatků
Všichni delegáti hradí registrační poplatek ve výši 950,- CZK, který obsahuje tištěné edukační a informační materiály, bohaté občerstvení a pitný režim v průběhu konání celého projektu a atraktivní edukační program.

V případě zájmu o využití ubytování v *** hotelu se snídaní delegáti hradí spoluúčast ve výši 1.200,- CZK.

Za zajištění dopravy v rámci sítě plzeňské městské hromadné dopravy po celou dobu konání projektu delegáti hradí poplatek ve výši 150,- CZK.

Výběr Tebou zastupovaného státu
V rámci registračního formuláře si vybíráš tři Tebou nejvíce preferované státy, které bys na Evropské parlamentu nejraději zastupoval. Chceš-li hájit zájmy Tvého nejoblíbenějšího státu, přesvědč nás o tom v registračním formuláři zdůvodněním svého výběru.

Pořadatel si zároveň vyhrazuje právo přidělit delegátovi stát mimo jeho preference. Pokusíme se Ti však maximálně vyjít vstříc.

Co si vzít s sebou na parlament?

Veškeré edukační a informační materiály, blok či psací potřeby obdrží účastníci při fyzické registraci na summitu. S sebou doporučujeme hlavně notebook – v rámci projektu budete v týmech tvořit návrhy dokumentů, pro jejich budoucí úpravu doporučujeme jejich tvorbu právě na Vašich počítačích. Notebook se Ti také může hodit až budeš chtít ohromit krásnou delegátku nebo pohledného delegáta svými znalosti o Evropské unii či o politice Tebou zastupovaného státu.

Jak se na parlament připravit?

Doporučujeme Ti nastudovat si především základní informace o politických postojích Tebou zastupovaného státu, a to především k jednotlivým bodům projednávané agendy v Tebou zvoleném výboru Evropského parlamentu Mladých diplomatů. Každý delegát od nás zároveň s předstihem obdrží „Delegátova průvodce parlamentem“, ve kterém nalezneš základní informace o Evropské unii a projednávaných bodech agendy. Doporučujeme Ti se také dopředu seznámit s jednacím řádem Evropského parlamentu Mladých diplomatů, který bude nedílnou součástí průvodce.

Dress code

Ani skuteční diplomaté nechodí k jednacímu stolu v šortkách. Doporučený dress code pro účast na našich projektech je proto Semi formal. Pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku nebo nevyzývavých koktejlkách.

Omluva absence

Na vyžádání Ti v průběhu akce vydáme potvrzení na námi připraveném tiskopisu o Tvé účasti na našem studentském vzdělávacím projektu. Tvoji účast Ti také rádi potvrdíme do omluvného listu či na Tebou požadovaný tiskopis.

V případě, že potřebuješ pomoci s nezapočítáním účasti na našem projektu do Tvé absence, rádi na základě Tvého požadavku budeme kontaktovat vedení Tvé školy či Tvého třídního kantora a pokusíme se v této věci vyvinout maximální úsilí.

Je nutná znalost světových jazyků?
Jednacím jazykem simulovaného jednání Evropského parlamentu Mladých diplomatů i diskuzí s našimi vzácnými hosty je čeština. Výjimku bude tvořit panelová diskuze s velvyslanci členských států Evropské unie, která bude vedena v anglickém jazyce.
Pořízení foto a video dokumentace projektu

Z projektu bude pořízena volně šiřitelná foto a video dokumentace projektu. Podmínkou účasti na projektu je tedy udělení souhlasu spolku Mladí diplomaté, z.s. s pořízením foto a video dokumentace vlastní osoby delegáta.

Kdo nese odpovědnost za účastníky projektu?

Mladí diplomaté, z.s. nenesou v průběhu konání projektu za účastníky žádnou právní zodpovědnost. Všichni účastníci nesou v průběhu účasti realizace na projektu odpovědnost sami za sebe. Veškeré způsobené hmotné i nehmotné škody tak budou včetně příslušenství vymáhány po viníkovi.

V případě porušení Podmínek účasti na projektu může být zároveň účastník z projektu vyloučen.

Partneři